Конвенція Еспо: Україна та Польща провели транскордонні консультації
14 січня 2026 року Україна та Республіка Польща провели транскордонні консультації в рамках Конвенції Еспо щодо проєкту «Будівництво енергоблоків №5, 6 з реакторною установкою АР1000 на майданчику Хмельницької АЕС». Захід відбувся в онлайн-форматі між Києвом та Варшавою.
Конвенція Еспо – це міжнародний договір, що зобов’язує держави проводити оцінку впливу на навколишнє середовище комерційних проєктів у випадку, коли такі проєкти можуть вплинути на навколишнє середовище іншої держави.
Україна виступає Стороною походження проєкту, тоді як Польща – зачепленою Стороною у процедурі транскордонної оцінки впливу на довкілля. У ході зустрічі Україна надала необхідні матеріали та роз’яснення на питання польської сторони, за результатами чого сторони погодилися вважати експертні консультації завершеними.
Найближчим часом такі консультації будуть проведені з іншими зачепленими державами.
Нагадаємо, у квітні 2024 року Україна офіційно повідомила шість потенційно зачеплених країн про реалізацію проєкту, зокрема Австрію, Молдову, Польщу, Румунію, Словаччину та Угорщину. П’ять із них – Австрія, Молдова, Польща, Словаччина та Румунія – висловили готовність взяти участь у консультаціях.
За інформацією Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України