Новаторство у науково-технічній підтримці ядерного регулятора – міжнародна конференція до 25-ї річниці заснування ДНТЦ ЯРБ

22-23 березня 2017 року в конференц-залі офісного центру VD MAIS відбудеться Міжнародна конференція «Сучасний підхід до здійснення науково-технічної підтримки регулювання безпеки використання ядерної енергії: компетентність, прозорість, відповідальність», присвячена 25-й річниці заснування Державного підприємства «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» (ДНТЦ ЯРБ).

Організатор заходу – ДНТЦ ЯРБ.

У межах заходу 22 березня проходитимуть дві пленарні сесії:

  • «Ключові принципи науково-технічної підтримки регулювання ядерної та радіаційної безпеки»;
  • «Діяльність організацій технічної підтримки за основними складовими. Науково-технічні аспекти безпеки».

Серед доповідачів першої сесії: представник Комісії ядерного регулювання США (U.S. NRC) Джек Ремзі; директор бельгійської Bel V (дочірньої компанії Федерального агентства з ядерного контролю) Бенуа Де Боек; співробітник Міжнародного агентства з атомної енергії (IAEA) Карім Бен Огрем; фахівці Об’єднаного дослідницького центру ЄС (EC-JRC) Янос Вег, Інте Стокман та інші. Розповідатимуть іноземні гості про співробітництво між Україною, США та ЄС у сфері ядерної та радіаційної безпеки, презентуватимуть нову стратегію Європейської мережі організацій технічної підтримки (ETSON), ділитимуться досвідом становлення й розвитку можливостей організацій технічної підтримки.

Участь у другій пленарній сесії братимуть: спеціалісти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), Інституту радіаційного захисту та ядерної безпеки Франції, Центру ядерної та радіаційної безпеки Вірменії, Товариства з безпеки установок і реакторів Німеччини та інші. Розглядатимуться питання пошуку та реабілітації покинутих радіоактивних джерел, сучасні підходи до розрахункової оцінки опору руйнування корпусів атомних реакторів і елементів обладнання 1-го контуру АЕС з водо-водяними енергетичними реакторами (ВВЕР) та інші.

23 березня відбудеться пленарна сесія:

  • «Ядерна та радіаційна безпека – вчора, сьогодні, завтра».

Доповіді на сесії представлять: Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук; Директор Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України Георгій Лисиченко; представник ДСП «Чорнобильська АЕС» Олександр Новіков й інші. Українські та закордонні  фахівці обговорюватимуть: упровадження нового виду ядерного палива; перспективи перетворення Чорнобильської зони відчуження; стан і проблеми поводження з радіоактивними відходами в Україні; взаємодію у сфері ядерної безпеки та інші теми.

Крім того, в рамках заходу працюватиме секція стендових доповідей, де кожен учасник конференції матиме змогу поспілкуватися з провідними експертами у сфері ядерної та радіаційної безпеки.

У конференції також візьмуть участь:

  • Керівник китайської корпорації Qingdao Xianchu Group Цин Кун;
  • Глава представництва в Україні та керуючий директор французької компанії RISKAUDIT Мішель Шуа;
  • Перший віце-президент, технічний директор НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлаков;
  • Генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин;
  • Генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко;
  • Генеральний директор науково-виробничого підприємства «Радій» Олександр Сіора;
  • Директор Інституту проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України Валерій Харченко.

Місце проведення конференції: велика конференц-зала офісного центру VD MAIS за адресою: м. Київ, вул. Михайла Донця, 6.

Акредитація журналістів:

Євгенія Нікітчук

063-140-73-73

eo_nikitchuk@sstc.com.ua

Детальна програма конференції – тут.


 

21 лютого відбудеться засідання Робочої групи з удосконалення системи інформування населення щодо питань ЯРБ

21 лютого 2017 року о 15.00 в Орхуському центрі при Міністерстві екології та природних ресурсів України розпочнеться чергове засідання Робочої групи з удосконалення системи інформування населення щодо питань ядерної та радіаційної безпеки (ЯРБ).

Робочу групу створено з метою розробки професійних рекомендацій щодо вдосконалення системи інформування.

За інформацією організатора, Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86», на сьогодні в Україні законодавча база у даній сфері має належний рівень. Але у фактичній системі інформування є суттєві прогалини. Основний чинник – відсутність єдності й взаємодії усіх зацікавлених сторін, насамперед громадськості, місцевої влади й представників АЕС.

У рамках чинного законодавства керівництво АЕС створило учбово-інформаційні центри при станціях і проводить навчальні заходи, в основному для школярів та студентів. Проте більшість проблем не можуть бути вирішені лише представниками АЕС без активної участі міської влади та місцевої громади. У першу чергу, це освітні та просвітницькі заходи, спрямовані на молодшу й старшу вікові групи, висвітлення питань профілактики й охорони здоров’я. Це також зрозуміле, доступне та чесне інформування щодо оцінки стану безпеки, яке дозволить кожному громадянину отримати об’єктивне уявлення про ситуацію та приймати усвідомлені рішення з цього питання.

«З метою заповнення прогалин у системі інформування, для відродження єдності й підвищення обізнаності громади, ми пропонуємо скористатися досвідом країн ЄС й створити місцеві інформаційні комісії в Україні», – переконана Голова Координаційної ради ВЕГО «МАМА-86» Ганна Голубовська-Онісімова.  З її слів, у Франції такі комісії діють понад 30 років, їх ефективність перевірена часом, інформація з різноманітних питань дотримання ЯРБ надходить до громадян вчасно та в достатній кількості.

Орієнтовний порядок денний поточного засідання Робочої групи: підсумки візиту представників робочої групи до Нікополя з питань створення місцевих інформаційних комісій (МІК), план подальших дій  з розбудови МІК, аналіз системи інформування.

Захід є відкритим для громадськості. Вхід вільний.

Адреса: вул. Митрополита Василя Липківського, 35 (1 поверх)

Контактна особа: Сергій Денісенко, представник ВЕГО «МАМА-86», (068)-222-50-49


 

9 листопада у МВЦ відбудеться семінар про перехід організацій на електронний документообіг

9 листопада в рамках виставки «Екологія підприємства» у Міжнародному виставковому центрі відбудеться семінар «Система управління знаннями, робочими процесами та електронним документообігом. Захист інформації».

На семінарі презентуватимуть кейс вдалих практик у сфері електронного урядування. Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки поділиться власним досвідом впровадження системи електронного документообігу. Експерт Центру Сергій Кравцов розповість про труднощі, з якими зіштовхнулась організація під час реалізації проекту та шляхи їх подолання. Крім того, про вибір «правильної» платформи, захист периметру мережі, сучасні внутрішні портали організацій – дізнатись можна, відвідавши семінар.

Серед спікерів: представник Адміністрації Президента України Павло Мусієнко; начальник лабораторії комплексних рішень Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Сергій Кравцов; представник компанії Check Point Software Technologies Ltd. Олександр Чубарук; представник Microsoft Ukraine.

Час проведення заходу: 14.00-16.00, 9 листопада 2016 року.

Місце: Міжнародний виставковий центр (м. Київ, Броварський проспект, 15), павільйон №3, вхід 3-С, конференц-зала №16.

Організатор: Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки.

Співорганізатор: Адміністрація Президента України.

Реєстрація учасників семінару: – з 13:00 9 листопада у МВЦ (павільйон №3) або заздалегідь через Google+.