У Вашингтоні завершився саміт з ядерної безпеки

Прихильність меті нерозповсюдження ядерної зброї і її знищення, а також мирного використання ядерної енергії висловили у підсумковому комюніке учасники міжнародного саміту з ядерної безпеки. Зустріч завершилася у п‘ятницю у Вашингтоні. На ній вирішено створити Контактну групу, яка координуватиме спільні зусилля.

Президент США Барак Обама завив:

“У світі усе ще залишається великий обсяг ядерних і радіоактивних матеріалів, які потрібно убезпечити. Світові запаси плутонію зростають, у деяких країнах розширюється арсенал ядерної зброї, особливо тактичної зброї невеликих розмірів, яку легше вкрасти.

President Barack Obama and other world leaders meet during the opening plenary session of the Nuclear Security Summit, Friday, April 1, 2016, in Washington. (AP Photo/Alex Brandon)

У Вашингтоні завершився саміт з ядерної безпеки

Сьогодні я запрошую усі нації, представлені на цьому саміті, долучитися до широкої дискусії серед представників розвідки і служб безпеки щодо покращення обміну інформацією між нашими країнами. Для того, щоб попередити усі види терактів, особливо ті, у яких можуть використати зброю масового знищення”.

У саміті взяли участь представники 52 країн, а також ООН, Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) та Інтерполу. Тим часом на вулицях американської столиці зібралися групи демонстрантів. Деякі з них закликали до припинення розробки ядерної зброї, інші виступали проти окупації Тибету Китаєм, треті – критикували уряд Індії за порушення релігійних свобод сикхів.

Євроньюз [http://ua.euronews.com/2016/04/02/obama-urges-world-leaders-to-secure-nuclear-facilities-from-terror-threat/]